18.02.2009.

Henry zabio protiv Mallorce

Barça je prošla preko prve prepreke koja joj je na putu do finala Kupa Kralja. Golovima Henryja i Marqueza, svladana je Mallorca u utakmici u kojoj nije bilo potrebe za punim tempom.

Vodstvo već na poluvremenu

Nakon prvih 25 minuta igre u kojima je bilo svega osim lijepog nogometa, Henry je uspio odigrati sjajnu akciju s Bojanom te je u 34. minuti pronašao put do gola gostiju.

Henry postigao 2. gola Deportivu

Barça je bila zastrašujuće dominantna i u 21. minuti je Messi prošao kroz gostujuću obranu te je bez problema poentirao za 1-0. 6 minuta kasnije, Henry je povisio na 2-0, a u 41. je minuti Eto'o zabio nakon što su prethodno on, Henry, Messi i Keita promašili izgledne prilike.

Dovršavanje posla u drugom dijelu

U drugom je poluvremenu Barça spustila tempo igre, a tek u posljednjih 10 minuta došla su još 2 pogotka - Henry je zabio svoj drugi pogodak večeri u 82. minuti, a 4 minute kasnije je Samuel Eto'o realizirao jedanaesterac koji je izborio kapetan Carles Puyol i tako stavio točku na "i" lijepe večeri.

Henryjev 25. gol u Barçinom dresu

Thierry Henry je pogotkom lisabonskom Sportingu zabio svoj 25. gol za FC Barcelonu. To mu je, zanimljivo, bio točno 100. nastup u Ligi prvaka (još je igrao za Monaco, Juventus i Arsenal) čime je ušao u elitno društvo tog natjecanja. Za katalonski je klub zabio ukupno 16 pogodaka u La Ligi, 5 u Ligi prvaka (uključujući gol Wisli u kvalifikacijama) te 4 u Kupu Kralja.

0.4 po susretu
25 je golova francuski napadač zabio u 63 utakmice što znači da ima prosjek od 0.4 pogodaka po utakmici. Prvi je gol zabio 19.9.2007. u Ligi prvaka protiv Lyona na Camp Nouu.